PLTT2010Z2001BGTS Vishay
PLTT2010Z2001BGTS Images
Please contact us for more photos of PLTT2010Z2001BGTS
Part Number PLTT2010Z2001BGTS
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 2010 2K Ohm 0.1% 4 5W \u00b15ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level PLTT2010Z2001BGTS
Datasheet download PLTT2010Z2001BGTS.pdf
Request Quotation for PLTT2010Z2001BGTS
PLTT2010Z2001BGTS Specifications
Part Number PLTT2010Z2001BGTS
Rad Hard No
Resistance Value 2 kOhm
Case Size 2010
Lead Finish Gold Over Nickel
Product Dimensions 5.3 x 2.48 x 0.84(Max)
Tolerance 0.1 %
Operating Temperature -55 to 215 °C
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.8 W
Temperature Coefficient ±5 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Supplier Package 2010
Product Depth 2.48 mm
Product Height 0.83(Max) mm
Product Length 5.3 mm