PTN0603E4990BBT1 Vishay
PTN0603E4990BBT1 Images
Please contact us for more photos of PTN0603E4990BBT1
Part Number PTN0603E4990BBT1
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 499 Ohm 0.1% 3 20W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level PTN0603E4990BBT1
Datasheet download PTN0603E4990BBT1.pdf
Request Quotation for PTN0603E4990BBT1
PTN0603E4990BBT1 Specifications
Part Number PTN0603E4990BBT1
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Molded
Power Rating 0.15 W
Product Dimensions 1.63 x 0.81 x 0.51 mm
Max Processing Temp 260
Resistance Value 499 Ohm
Lead Finish Tin/Lead
Package Type SMD
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.51 mm
Product Length 1.63 mm