PTN0805E2983BST1 Vishay
PTN0805E2983BST1 Images
Please contact us for more photos of PTN0805E2983BST1
Part Number PTN0805E2983BST1
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 298K Ohm 0.1% 1 5W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level PTN0805E2983BST1
Datasheet download PTN0805E2983BST1.pdf
Request Quotation for PTN0805E2983BST1
PTN0805E2983BST1 Specifications
Part Number PTN0805E2983BST1
Type Thin Film
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.2 W
Case Size 0805
Product Dimensions 2.03 x 1.27 x 0.84 mm
Package Type SMD
Resistance Value 298 kOhm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Rad Hard No
Lead Finish Tin/Silver/Copper
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.27 mm
Product Height 0.84 mm
Product Length 2.03 mm