SMM02040C1800FB300 Vishay
SMM02040C1800FB300 Images
Please contact us for more photos of SMM02040C1800FB300
Part Number SMM02040C1800FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 180 Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SMM02040C1800FB300
Datasheet download SMM02040C1800FB300.pdf
Request Quotation for SMM02040C1800FB300
SMM02040C1800FB300 Specifications
Part Number SMM02040C1800FB300
Package Type Melf
Resistance Value 180 Ohm
Case Style Conformal
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.6 mm
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm