SMM02040C6801FB300 Vishay
SMM02040C6801FB300 Images
Please contact us for more photos of SMM02040C6801FB300
Part Number SMM02040C6801FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 6.8K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SMM02040C6801FB300
Datasheet download SMM02040C6801FB300.pdf
Request Quotation for SMM02040C6801FB300
SMM02040C6801FB300 Specifications
Part Number SMM02040C6801FB300
Rad Hard No
Resistance Value 6.8 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Case Size 0204(1406)
Product Dimensions 3.6 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Tolerance 1 %
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm