TNPW0603100RFEEA Vishay
TNPW0603100RFEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW0603100RFEEA
Part Number TNPW0603100RFEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 100 Ohm 1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW0603100RFEEA
Datasheet download TNPW0603100RFEEA.pdf
Request Quotation for TNPW0603100RFEEA
TNPW0603100RFEEA Specifications
Part Number TNPW0603100RFEEA
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 100 Ohm
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Type Thin Film
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm