TNPW060310K0DEEA Vishay
TNPW060310K0DEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW060310K0DEEA
Part Number TNPW060310K0DEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 10K Ohm 0.5% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW060310K0DEEA
Datasheet download TNPW060310K0DEEA.pdf
Request Quotation for TNPW060310K0DEEA
TNPW060310K0DEEA Specifications
Part Number TNPW060310K0DEEA
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Package Type SMD
Type Thin Film
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 10 kOhm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm