TNPW060368K1BEEA Vishay
TNPW060368K1BEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW060368K1BEEA
Part Number TNPW060368K1BEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 68.1K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW060368K1BEEA
Datasheet download TNPW060368K1BEEA.pdf
Request Quotation for TNPW060368K1BEEA
TNPW060368K1BEEA Specifications
Part Number TNPW060368K1BEEA
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 68.1 kOhm
Case Style Molded
Case Size 0603
Type Thin Film
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm