TNPW080517K8BEEA Vishay
TNPW080517K8BEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW080517K8BEEA
Part Number TNPW080517K8BEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 17.8K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW080517K8BEEA
Datasheet download TNPW080517K8BEEA.pdf
Request Quotation for TNPW080517K8BEEA
TNPW080517K8BEEA Specifications
Part Number TNPW080517K8BEEA
Resistance Value 17.8 kOhm
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Failure Rate
Tolerance 0.1 %
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm