TNPW080521K0BEEN Vishay
TNPW080521K0BEEN Images
Please contact us for more photos of TNPW080521K0BEEN
Part Number TNPW080521K0BEEN
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 21K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW080521K0BEEN
Datasheet download TNPW080521K0BEEN.pdf
Request Quotation for TNPW080521K0BEEN
TNPW080521K0BEEN Specifications
Part Number TNPW080521K0BEEN
Type Thin Film
Power Rating 0.125 W
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Resistance Value 21 kOhm
Tolerance 0.1 %
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Military Standard
Failure Rate
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm