TNPW080531K2BEEN Vishay
TNPW080531K2BEEN Images
Please contact us for more photos of TNPW080531K2BEEN
Part Number TNPW080531K2BEEN
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 31.2K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW080531K2BEEN
Datasheet download TNPW080531K2BEEN.pdf
Request Quotation for TNPW080531K2BEEN
TNPW080531K2BEEN Specifications
Part Number TNPW080531K2BEEN
Mounting Surface Mount
Type Thin Film
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Failure Rate
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Military Standard
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Resistance Value 31.2 kOhm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm