TNPW1206120RFHEA Vishay
TNPW1206120RFHEA Images
Please contact us for more photos of TNPW1206120RFHEA
Part Number TNPW1206120RFHEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 120 Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW1206120RFHEA
Datasheet download TNPW1206120RFHEA.pdf
Request Quotation for TNPW1206120RFHEA
TNPW1206120RFHEA Specifications
Part Number TNPW1206120RFHEA
Case Size 1206
Military Standard
Failure Rate
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Resistance Value 120 Ohm
Lead Finish Tin
Type Thin Film
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm