VJ0603A220GXACW1BC Vishay
VJ0603A220GXACW1BC Images
Please contact us for more photos of VJ0603A220GXACW1BC
Part Number VJ0603A220GXACW1BC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22pF 50V C0G 2% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level VJ0603A220GXACW1BC
Datasheet download VJ0603A220GXACW1BC.pdf
Request Quotation for VJ0603A220GXACW1BC
VJ0603A220GXACW1BC Specifications
Part Number VJ0603A220GXACW1BC
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Construction Flat
Package/Case 0603
Max Processing Temp 235 to 260|260
Tolerance 2 %
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Capacitance Value 22 pF
MSL Level 1
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.95 mm
Mounting Surface Mount
Dielectric C0G
Lead Finish Matte Tin
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.95(Max) mm
Product Length 1.6 mm