VJ0603A470JXAAC Vishay
VJ0603A470JXAAC Images
Please contact us for more photos of VJ0603A470JXAAC
Part Number VJ0603A470JXAAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 47pF 50V C0G 5% SMD 0603 150\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level VJ0603A470JXAAC
Datasheet download VJ0603A470JXAAC.pdf
Request Quotation for VJ0603A470JXAAC
VJ0603A470JXAAC Specifications
Part Number VJ0603A470JXAAC
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Voltage(DC) 50 V
Operating Temperature -55 to 150 °C
Max Processing Temp 235 to 260|260
Package/Case 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.94 mm
Case Size 0603
Tolerance 5 %
Dielectric C0G
Rad Hard No
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 47 pF
MSL Level 1
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 1.6 mm