VJ0603Y333KXAAC Vishay
VJ0603Y333KXAAC Images
Please contact us for more photos of VJ0603Y333KXAAC
Part Number VJ0603Y333KXAAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.033uF 50V X7R 10% SMD 0603 150\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level VJ0603Y333KXAAC
Datasheet download VJ0603Y333KXAAC.pdf
Request Quotation for VJ0603Y333KXAAC
VJ0603Y333KXAAC Specifications
Part Number VJ0603Y333KXAAC
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.92 mm
Lead Finish Matte Tin
Tolerance 10 %
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 150 °C
Capacitance Value 0.033 uF
Voltage(DC) 50 V
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Dielectric X7R
Max Processing Temp 235 to 260|260
Package/Case 0603
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.92(Max) mm
Product Length 1.6 mm