VJ0805A821KXCAT Vishay
VJ0805A821KXCAT Images
Please contact us for more photos of VJ0805A821KXCAT
Part Number VJ0805A821KXCAT
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 820pF 200V C0G 10% SMD 0805 150\u00b0C Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level VJ0805A821KXCAT
Datasheet download VJ0805A821KXCAT.pdf
Request Quotation for VJ0805A821KXCAT
VJ0805A821KXCAT Specifications
Part Number VJ0805A821KXCAT
Capacitance Value 820 pF
Rad Hard No
Case Size 0805
Tolerance 10 %
MSL Level 1
Mounting Surface Mount
Dielectric C0G
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.45 mm
Lead Finish Matte Tin
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0805
Construction Flat
Voltage(DC) 200 V
Operating Temperature -55 to 150 °C
Max Processing Temp 235 to 260|260
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.45(Max) mm
Product Length 2 mm