VJ0805Y274JXJTW1BC Vishay
VJ0805Y274JXJTW1BC Images
Please contact us for more photos of VJ0805Y274JXJTW1BC
Part Number VJ0805Y274JXJTW1BC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.27uF 16V X7R 5% SMD 0805 125\u00b0C Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level VJ0805Y274JXJTW1BC
Datasheet download VJ0805Y274JXJTW1BC.pdf
Request Quotation for VJ0805Y274JXJTW1BC
VJ0805Y274JXJTW1BC Specifications
Part Number VJ0805Y274JXJTW1BC
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.4 mm
Rad Hard No
Case Size 0805
Tolerance 5 %
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 16 V
Package/Case 0805
Dielectric X7R
Construction Flat
Capacitance Value 0.27 uF
Case Style Ceramic Chip
Max Processing Temp 235 to 260|260
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.4(Max) mm
Product Length 2 mm