WSC2515R4700JEA Vishay
WSC2515R4700JEA Images
Please contact us for more photos of WSC2515R4700JEA
Part Number WSC2515R4700JEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Wirewound 2515 0.47 Ohm 5% 1W \u00b190ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSC2515R4700JEA
Datasheet download WSC2515R4700JEA.pdf
Request Quotation for WSC2515R4700JEA
WSC2515R4700JEA Specifications
Part Number WSC2515R4700JEA
Military Standard
Case Size 2515
Operating Temperature -65 to 275 °C
Tolerance 5 %
Type Wirewound
Resistance Value 470 MOhm
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±90 ppm/°C
Failure Rate
Package Type SMD
Product Dimensions 6.35 x 3.81 x 2.79 mm
Lead Finish Matte Tin
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
MSL Level 1
Case Style Molded
Product Depth 3.81 mm
Product Height 2.79 mm
Product Length 6.35 mm