WSL0805R1000FEA Vishay
WSL0805R1000FEA Images
Please contact us for more photos of WSL0805R1000FEA
Part Number WSL0805R1000FEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Strip 0805 0.1 Ohm 1% 1 8W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSL0805R1000FEA
Datasheet download WSL0805R1000FEA.pdf
Request Quotation for WSL0805R1000FEA
WSL0805R1000FEA Specifications
Part Number WSL0805R1000FEA
Lead Finish Matte Tin
Operating Temperature -65 to 170 °C
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Resistance Value 100 MOhm
Temperature Coefficient ±75 ppm/°C
Product Dimensions 2.03 x 1.27 x 0.33 mm
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Case Style Molded
Product Depth 1.27 mm
Product Height 0.33 mm
Product Length 2.03 mm