WSL2512R1500FEK Vishay
WSL2512R1500FEK Images
Please contact us for more photos of WSL2512R1500FEK
Part Number WSL2512R1500FEK
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Strip 2512 0.15 Ohm 1% 1W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSL2512R1500FEK
Datasheet download WSL2512R1500FEK.pdf
Request Quotation for WSL2512R1500FEK
WSL2512R1500FEK Specifications
Part Number WSL2512R1500FEK
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Operating Temperature -65 to 170 °C
Resistance Value 150 MOhm
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±75 ppm/°C
Case Style Molded
Product Dimensions 6.35 x 3.18 x 0.635 mm
Case Size 2512
Product Depth 3.18 mm
Product Height 0.635 mm
Product Length 6.35 mm