| Part Number | WYO222MCMBD0KR |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 110230 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.0022uF 440VAC 250VAC 20% (9 X 4.5mm) Radial 5mm Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Singlelayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | WYO222MCMBD0KR |
| Datasheet download |
| Part Number | WYO222MCMBD0KR |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Capacitance Value | 0.0022 uF |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 9(Max) X 4.5(Max) |
| Tolerance | 20 % |
| Product Dimensions | 4.5 mm |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Lead Pitch For Radial | 5 mm |
| Seated Plane Height | 12 mm |
| Voltage(AC) | 440, 250 V |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Termination Style | Radial |
| Product Depth | 4.5(Max) mm |
| Product Diameter | 9(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-WYO222MCMBD0KR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0047uF 760VAC 500VAC Y5U 20% (17 X 5mm) Radial 12.5mm 125\u00b0C Download PDF datasheet for VKP472MCQED0KR.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 10pF 3000V U2J 20% (8.4 X 5.3mm) Radial 6.4mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for 564R30GAQ10.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 47pF 6300V SL 5% (9 X 7mm) Radial 10mm 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for DEC1X3J470JC4B.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 10V X5R 0% to 100% 0201 Wraparound -55 to 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for GX01ZD103PA7D-500.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0068uF 6000V K6000 20% (23 X 5.5mm) Radial 12.5mm 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for HFE682MBFEJ0KR.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0022uF 2000V Z5U 20% (8.5 X 4mm) Radial 5mm 85\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for S222M33Z5UP6UK5R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.0022uF 250VAC E 20% (8 X 5mm) Radial 7.5mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for DE2E3KY222MA3BM02F.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0033uF 440VAC 300VAC Y5U 20% (10.5 X 5mm) Radial 7.5mm T R Download PDF datasheet for VY2332M41Y5US6TV7.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 150pF 440VAC 300VAC Y5S 10% (7.5 X 5mm) Radial 7.5mm T R Download PDF datasheet for VY2151K29Y5SS6TV7.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0033uF 1000V Y5P 10% (11 X 4mm) Radial 5mm 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for S332K43Y5PN63J5R.pdf |