| Part Number | BU4320G-TR |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Quantity in stock | 375390 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Volt Supervisor Detect W Delay Circuit 0.9V to 4.8V 5-Pin SSOP T R |
| Category | Power Management IC |
| Family | Supervisory Circuits |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BU4320G-TR |
| Datasheet download |
| Part Number | BU4320G-TR |
|---|---|
| Pin Count | 5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 2.9 x 1.6 x 1.1 mm |
| Monitored Voltage | 0.9 to 4.8 V |
| Maximum Supply Current | 1.75 uA |
| Minimum Operating Supply Voltage | 0.7 V |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 2.02 V |
| Maximum Power Dissipation | 540 mW |
| Maximum Operating Supply Voltage | 7 V |
| Supplier Package | SSOP |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Rad Hard | No |
| Watchdog Timer | No |
| Number of Supervisors | 1 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Manual Reset | No |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 1.98 V |
| Type | Voltage Detector With Built In Delay Circuit |
| Package | 5SSOP |
| Replacement Part Number | PART-BU4320G-TR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | Volt Supervisor Monitor 2.9V 8-Pin VSSOP T R Download PDF datasheet for TPS386596L33DGKR.pdf |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 2.625V 1.575V 1.8V to 5V 0.9V to 3.3V 5-Pin SC-70 T R Download PDF datasheet for MAX6736XKRVD3+T.pdf |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 2.946V 1.8V 2.5V 3V 3.3V 5V 16-Pin TQFN EP T R Download PDF datasheet for MAX16020LTES+T.pdf |
|
ON Semiconductor | Volt Supervisor Detect 3-Pin TO-92 Ammo Download PDF datasheet for MC34064P-5RMG.pdf |
|
Texas Instruments | Processor Supervisor Adj 0.4V to 5V 6-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for TPS3808G01QDBVRQ1.pdf |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 3.08V 2.5V 3V 3.3V 5V 6-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for MAX6364LUT31+T.pdf |
|
Texas Instruments | Volt Supervisor Voltage Supervisory 6-Pin USON T R Download PDF datasheet for TPS3897PDRYR.pdf |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 1.575V 1.8V to 5V 4-Pin(3+Tab) SOT-143 T R Download PDF datasheet for MAX6468US16D3+T.pdf |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 2.63V 2.63V 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for MAX706RESA+T.pdf |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor Adj 6-Pin TSOT-23 T R Download PDF datasheet for MAX6895AAZT+T.pdf |