| Part Number | LM3880MF-1AC NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 848860 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Volt Supervisor Sequencer 6-Pin SOT-23 T R |
| Category | Power Management IC |
| Family | Supervisory Circuits |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LM3880MF-1AC NOPB |
| Datasheet download |
| Part Number | LM3880MF-1AC NOPB |
|---|---|
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 2.92 x 1.6 x 1.02 mm |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Watchdog Timer | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 V |
| Manual Reset | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 6 |
| Type | Power Supply Sequencer |
| Lead Finish | Tin |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Number of Supervisors | 3 |
| MSL Level | 1 |
| Package | 6SOT-23 |
| Replacement Part Number | PART-LM3880MF-1AC NOPB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | Volt Supervisor Detect 3V 5-Pin SC-70 T R Download PDF datasheet for LMS33460MG NOPB.pdf |
|
Dialog Semiconductor | 8.5A System PMIC (4 bucks + 4 LDO + RTC) Download PDF datasheet for DA9062-00AM1.pdf |
|
Microchip | Processor Supervisor 2.925V 3V 3.3V 5V 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for MCP130T-300I TT.pdf |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 3.075V 1.665V 1.8V to 5V 0.9V to 3.3V 5-Pin SC-70 T R Download PDF datasheet for MAX6736XKTWD7+T.pdf |
|
Seiko Instruments | HI-ACCURACY VOLTAGE DETECTOR - |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 4.35V 0V to 5.5V 3-Pin TO-92 Download PDF datasheet for DS1811-10+.pdf |
|
Texas Instruments | Processor Supervisor 2.93V 0V to 5.8V 5-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for TPS3828-33DBVT.pdf |
|
Texas Instruments | Volt Supervisor Supply 0V to 3.6V 6-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for TPS3106E09DBVR.pdf |
|
Texas Instruments | Volt Supervisor Supply 2.5V 3V 3.3V 5V 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for TPS3809J25DBVR.pdf |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 1.58V 1.8V 2.5V 3V 3.3V 5V 5-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for MAX6823VUK+T.pdf |