| Part Number | LMS33460MG NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 656350 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Volt Supervisor Detect 3V 5-Pin SC-70 T R |
| Category | Power Management IC |
| Family | Supervisory Circuits |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LMS33460MG NOPB |
| Datasheet download |
| Part Number | LMS33460MG NOPB |
|---|---|
| Maximum Reset Threshold Voltage | 3.15 V |
| Monitored Voltage | 3 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 7 V |
| Supplier Package | SC-70 |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 2.85 V |
| Number of Supervisors | 1 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Watchdog Timer | No |
| Manual Reset | No |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Pin Count | 5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Screening Level | Extended |
| Maximum Supply Current | 200 uA |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1 V |
| MSL Level | 1 |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 0.9 mm |
| Type | Voltage Detector |
| Package | 5SC-70 |
| Replacement Part Number | PART-LMS33460MG NOPB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 3.08V 1.8V to 5V 4-Pin(3+Tab) SC-70 T R Download PDF datasheet for MAX6386XS31D3+T.pdf |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 2.63V 1.8V 2.5V 3V 3.3V 5V 5-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for MAX6822RUK+T.pdf |
|
Texas Instruments | Processor Supervisor 2.93V 2.25V Adj 2.5V 3.3V 8-Pin SOIC Tube Download PDF datasheet for TPS3307-25D.pdf |
|
ON Semiconductor | Processor Supervisor 2.93V 1.2V to 4.9V 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for NCP803SN293D1T1G.pdf |
|
Texas Instruments | Volt Supervisor Supply 0.49V to 0.51V 8-Pin SOP T R Download PDF datasheet for TL7700CPSR.pdf |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 4.63V 2.5V 3V 3.3V 5V 5-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for MAX825LEUK+T.pdf |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 4.62V 0V to 5.5V 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for DS1812R-5+T&R.pdf |
|
ON Semiconductor | Processor Supervisor 4.63V 1.2V to 4.9V 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for NCV809LTRG.pdf |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 4.65V 4.65V 8-Pin SOIC N Download PDF datasheet for MAX818LCSA+.pdf |
|
ON Semiconductor | Processor Supervisor 2.93V 2.5V 3V 3.3V 5V 4-Pin(3+Tab) SOT-143 T R Download PDF datasheet for CAT811STBI-GT3.pdf |