TLV809K33DBZR Texas Instruments
TLV809K33DBZR Images
Please contact us for more photos of TLV809K33DBZR
Part Number TLV809K33DBZR
Manufacturer Texas Instruments
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Volt Supervisor Supply 3.3V 3-Pin SOT-23 T R
Category Power Management IC
Family Supervisory Circuits
ROHS Compliant Yes
MSL Level TLV809K33DBZR
Datasheet download TLV809K33DBZR.pdf
Request Quotation for TLV809K33DBZR
TLV809K33DBZR Specifications
Part Number TLV809K33DBZR
Typical Operating Supply Voltage 3.3 V
Operating Temperature -40 to 85 °C
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Watchdog Timer No
Lead Finish Gold
Maximum Power Dissipation 437 mW
Number of Supervisors 1
Manual Reset No
Maximum Reset Threshold Voltage 2.99 V
Type Supply Voltage Supervisory
Mounting Surface Mount
Minimum Reset Threshold Voltage 2.87 V
Maximum Supply Current 25 uA
Product Dimensions 2.9 x 1.6 x 1.15 mm
Monitored Voltage 3.3 V
MSL Level 1
Pin Count 3
Screening Level Industrial
Supplier Package SOT-23
Maximum Operating Supply Voltage 6 V
Minimum Operating Supply Voltage 2 V