| Part Number | TPS3839A09DQNR |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 853570 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Volt Supervisor Supply 0.914V 6.5V 4-Pin X2SON T R |
| Category | Power Management IC |
| Family | Supervisory Circuits |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TPS3839A09DQNR |
| Datasheet download |
| Part Number | TPS3839A09DQNR |
|---|---|
| Maximum Supply Current | 0.5 uA |
| Lead Finish | Gold Over Nickel Palladium |
| Maximum Operating Supply Voltage | 6.5 V |
| Pin Count | 4 |
| Number of Supervisors | 1 |
| Screening Level | Industrial |
| Minimum Operating Supply Voltage | 0.6 V |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 0.874 V |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 0.914 V |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Supplier Package | X2SON |
| Watchdog Timer | No |
| Manual Reset | Yes |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 1.05(Max) x 1.05(Max) x 0.35(Max) |
| MSL Level | 1 |
| Type | Supply Voltage Supervisory |
| Package | 4X2SON |
| Replacement Part Number | PART-TPS3839A09DQNR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | Volt Supervisor Monitor 0V to 2.5V 0.2V to 2.5V 64-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for UCD90160RGCT.pdf |
|
Microchip | Volt Supervisor Detect 1.1V to 6V 3-Pin SOT-23A T R Download PDF datasheet for TC54VC2702ECB713.pdf |
|
Texas Instruments | Volt Supervisor Detect Adj Adj 6.5V 6-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for TPS3779ADBVR.pdf |
|
Texas Instruments | Processor Supervisor 2.93V 0V to 5.8V 5-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for TPS3820-33DBVR.pdf |
|
Texas Instruments | Volt Supervisor Voltage Supervisory 6-Pin USON T R Download PDF datasheet for TPS3897PDRYT.pdf |
|
Intersil | Processor Supervisor 4.62V 4.5V to 5.5V 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for X5045S8IZ-4.5AT1.pdf |
|
Maxim Integrated | Volt Supervisor PWR Supply 16-Pin TQFN EP T R Download PDF datasheet for MAX16025TE+T.pdf |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 3.075V 1.665V 1.8V to 5V 0.9V to 3.3V 5-Pin SC-70 T R Download PDF datasheet for MAX6736XKTWD7+T.pdf |
|
Microchip | Volt Supervisor Supply 0.174V 5.5V 5-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for MCP1316MT-29KE OT.pdf |
|
Diodes Incorporated | Processor Supervisor 3.08V 2.5V 3V 3.3V 5V 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for APX809-31SAG-7.pdf |