| Part Number | HW-RIBBON14 |
|---|---|
| Manufacturer | Xilinx |
| Quantity in stock | 393980 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cable Assembly Ribbon Cable 0.152m 28AWG 14POS IDC Connector SKT |
| Category | Kits & Tools |
| Family | Development Kits |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HW-RIBBON14 |
| Datasheet download |
| Part Number | HW-RIBBON14 |
|---|---|
| Maximum Voltage Rating | 5.25 |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Gender | SKT |
| Rad Hard | No |
| Wire Size | 28 AWG |
| Cable Length | 0.152 m |
| Cable Type | Ribbon Cable |
| Maximum Current Rating | 0.015 |
| Connector Type | 14POS IDC Connector |
| Replacement Part Number | PART-HW-RIBBON14 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Xilinx | Debug Card Is Designed To Provide Access To Many Of The Pins On The FMC Connector Download PDF datasheet for HW-FMC-XM105-G.pdf |
|
Renesas Electronics | RX231 32-Bit Microcontroller Starter Kit Download PDF datasheet for R0K505231S020BE#WS.pdf |
|
Maxim Integrated | MXMMAXREFDES42# Download PDF datasheet for MAXREFDES42#.pdf |
|
STMicroelectronics | ST MEMS Sensor Evaluation Board with STM32F103RET6 MCU Download PDF datasheet for STEVAL-MKI109V2.pdf |
|
Cirrus Logic | Clocking Device Development Platform Download PDF datasheet for CDB2000-DCCLKCP.pdf |
|
Texas Instruments | AM335x Starter Kit With Dual Gigabit Ethernet Ports With Integrated Switch Download PDF datasheet for TMDSSK3358.pdf |
|
Infineon | INFTPM 65 XENONBOARD SP001206280 - |
|
Intersil | ISL68137-61P EVAL BOARD 1, AVSBUS 7 PHASE DIG. CONTROLLER 4 - |
|
Broadcom | AFBR-S10TR001Z Sensor Transceiver Evaluation Kit Download PDF datasheet for AFBR-S10EB001Z.pdf |
|
Silicon Labs | EFM8UB20 MCU Device Starter Kit Download PDF datasheet for SLSTK2001A.pdf |