BZX384-C30,115 Nexperia
BZX384-C30,115 Images
Please contact us for more photos of BZX384-C30,115
Part Number BZX384-C30,115
Manufacturer Nexperia
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Zener Single 30V 5% 300mW 2-Pin SOD-323 T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level BZX384-C30,115
Datasheet download BZX384-C30,115.pdf
Request Quotation for BZX384-C30,115
BZX384-C30,115 Specifications
Part Number BZX384-C30,115
Typical Voltage Temperature Coefficient 26.6 mV/K
Maximum Zener Impedance 80 Ohm
Operating Temperature -65 to 150 °C
ESD Protection No
Maximum Reverse Leakage Current 0.05 uA
Maximum Power Dissipation 300 mW
Configuration Single
Zener Voltage Tolerance 5 %
Nominal Zener Voltage 30 V
Test Current 2 mA
Product Dimensions 1.8 x 1.35 x 1.05 mm