BZX384-C3V3,115 Nexperia
BZX384-C3V3,115 Images
Please contact us for more photos of BZX384-C3V3,115
Part Number BZX384-C3V3,115
Manufacturer Nexperia
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Zener Single 3.3V 5% 300mW 2-Pin SOD-323 T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level BZX384-C3V3,115
Datasheet download BZX384-C3V3,115.pdf
Request Quotation for BZX384-C3V3,115
BZX384-C3V3,115 Specifications
Part Number BZX384-C3V3,115
Test Current 5 mA
ESD Protection No
Maximum Zener Impedance 95 Ohm
Operating Temperature -65 to 150 °C
Nominal Zener Voltage 3.3 V
Max Processing Temp 260
Maximum Power Dissipation 300 mW
Zener Voltage Tolerance 5 %
Product Dimensions 1.8 x 1.35 x 1.05 mm