BZX384-C4V7,115 Nexperia
BZX384-C4V7,115 Images
Please contact us for more photos of BZX384-C4V7,115
Part Number BZX384-C4V7,115
Manufacturer Nexperia
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Zener Single 4.7V 5% 300mW 2-Pin SOD-323 T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level BZX384-C4V7,115
Datasheet download BZX384-C4V7,115.pdf
Request Quotation for BZX384-C4V7,115
BZX384-C4V7,115 Specifications
Part Number BZX384-C4V7,115
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Supplier Package SOD-323
Nominal Zener Voltage 4.7 V
MSL Level 1
Type Voltage Regulator
Lead Finish Tin
Test Current 5 mA
ESD Protection No
Zener Voltage Tolerance 5 %
Operating Temperature -65 to 150 °C
Maximum Power Dissipation 300 mW
Maximum Zener Impedance 80 Ohm
Max Processing Temp 260
Maximum Reverse Leakage Current 3 uA
Typical Voltage Temperature Coefficient -1.4 mV/K
Product Dimensions 1.8 x 1.35 x 1.05 mm