BZX84C3V3W-7-F Diodes Incorporated
BZX84C3V3W-7-F Images
Please contact us for more photos of BZX84C3V3W-7-F
Part Number BZX84C3V3W-7-F
Manufacturer Diodes Incorporated
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Zener Single 3.3V 6% 200mW 3-Pin SOT-323 T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level BZX84C3V3W-7-F
Datasheet download BZX84C3V3W-7-F.pdf
Request Quotation for BZX84C3V3W-7-F
BZX84C3V3W-7-F Specifications
Part Number BZX84C3V3W-7-F
Test Current 5 mA
Nominal Zener Voltage 3.3 V
Maximum Zener Impedance 95 Ohm
ESD Protection No
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 2.2 x 1.35 x 1 mm
Configuration Single
Maximum Power Dissipation 200 mW
Supplier Package SOT-323
Lead Finish Matte Tin
Rad Hard No
Typical Voltage Temperature Coefficient -1.75 mV/°C
Maximum Reverse Leakage Current 5 uA
Operating Temperature -65 to 125 °C
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Zener Voltage Tolerance 6 %