BZX84J-B30,115 Nexperia
BZX84J-B30,115 Images
Please contact us for more photos of BZX84J-B30,115
Part Number BZX84J-B30,115
Manufacturer Nexperia
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Zener Single 30V 2% 550mW 2-Pin SOD-323F T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level BZX84J-B30,115
Datasheet download BZX84J-B30,115.pdf
Request Quotation for BZX84J-B30,115
BZX84J-B30,115 Specifications
Part Number BZX84J-B30,115
Supplier Package SOD-323F
Test Current 2 mA
ESD Protection No
Operating Temperature -65 to 150 °C
Maximum Reverse Leakage Current 0.05 uA
Nominal Zener Voltage 30 V
Max Processing Temp 260
Zener Voltage Tolerance 2 %
Typical Voltage Temperature Coefficient 26.9 mV/K
Maximum Power Dissipation 550 mW
Product Dimensions 1.8 x 1.35 x 0.8 mm
Configuration Single
Pin Count 2
Lead Finish Matte Tin
Maximum Zener Impedance 40 Ohm