BZX84J-B4V3,115 Nexperia
BZX84J-B4V3,115 Images
Please contact us for more photos of BZX84J-B4V3,115
Part Number BZX84J-B4V3,115
Manufacturer Nexperia
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Zener Single 4.3V 2% 550mW 2-Pin SOD-323F T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level BZX84J-B4V3,115
Datasheet download BZX84J-B4V3,115.pdf
Request Quotation for BZX84J-B4V3,115
BZX84J-B4V3,115 Specifications
Part Number BZX84J-B4V3,115
Typical Voltage Temperature Coefficient -1.75 mV/K
Product Dimensions 1.8 x 1.35 x 0.8 mm
ESD Protection No
Operating Temperature -65 to 150 °C
Supplier Package SOD-323F
Test Current 5 mA
Maximum Reverse Leakage Current 3 uA
Maximum Zener Impedance 90 Ohm
Zener Voltage Tolerance 2 %
Max Processing Temp 260
Maximum Power Dissipation 550 mW
Pin Count 2
Nominal Zener Voltage 4.3 V