SZMM5Z10VT1G ON Semiconductor
SZMM5Z10VT1G Images
Please contact us for more photos of SZMM5Z10VT1G
Part Number SZMM5Z10VT1G
Manufacturer ON Semiconductor
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Zener Single 10V 6% 200mW 2-Pin SOD-523 T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SZMM5Z10VT1G
Datasheet download SZMM5Z10VT1G.pdf
Request Quotation for SZMM5Z10VT1G
SZMM5Z10VT1G Specifications
Part Number SZMM5Z10VT1G
Maximum Power Dissipation 200 mW
Pin Count 2
Rad Hard No
Maximum Zener Impedance 20 Ohm
Configuration Single
Test Current 5 mA
Typical Voltage Temperature Coefficient 6.25 mV/K
Operating Temperature -65 to 150 °C
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Maximum Reverse Leakage Current 0.1 uA
Zener Voltage Tolerance 6 %
Type Voltage Regulator
Nominal Zener Voltage 10 V
MSL Level 1
Product Dimensions 1.2 x 0.8 x 0.6 mm