| Part Number | 3549-2002 |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Quantity in stock | 674510 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn SCSI SKT 24 POS 2.16mm IDT RA Cable Mount 24 Terminal 1 Port |
| Category | Connectors |
| Family | Connector SCSI |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 3549-2002 |
| Datasheet download |
| Part Number | 3549-2002 |
|---|---|
| Termination Method | IDT |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate |
| Body Orientation | Right Angle |
| Pitch | 2.16 mm |
| Number of Ports | 1 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Gender | SKT |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Cable Mount |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Type | SCSI |
| Product Dimensions | 55.1 x 20.57 x 20.8 mm |
| Product Depth | 20.57 mm |
| Product Height | 20.8 mm |
| Product Length | 55.1 mm |
| Replacement Part Number | PART-3549-2002 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
3M | Conn SCSI RCP 20 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole 20 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for N10220-5212PC.pdf |
|
TE Connectivity | Conn SCSI PL 120 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole 120 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for 1734832-2.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn SCA-2 RCP 40 POS 1.27mm Solder ST SMD 40 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 10073037-002CLF.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn MINI-SAS RCP 15Power 14Signal POS 1.27mm Solder RA SMD 29 Terminal 1 Port T R Download PDF datasheet for 10123371-001TRLF.pdf |
|
Molex | Conn SAS RCP 29 POS 0.8mm Solder ST SMD 29 Terminal 1 Port T R Download PDF datasheet for 0878240015.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn SATA PL 15Power 14Signal POS Solder ST SMD 29 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 10045105-001LF.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn SATA PL 6 POS 1.27mm Solder RA SMD 7 Terminal 1 Port T R Download PDF datasheet for 10105449-001RLF.pdf |
|
Molex | Conn SATA HDR 7 POS Solder ST Thru-Hole 7 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 67800-8025.pdf |
|
Molex | Conn SATA RCP 15Power 7Signal POS 1.27mm Solder RA SMD 22 Terminal 1 Port Embossed T R Download PDF datasheet for 674921327.pdf |
|
Molex | Conn EBBI PL 50 POS 1.27mm Solder RA Thru-Hole 50 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 0716612050.pdf |