ABLS-16.000MHZ-ST Abracon
ABLS-16.000MHZ-ST Images
Please contact us for more photos of ABLS-16.000MHZ-ST
Part Number ABLS-16.000MHZ-ST
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Crystal 16MHz 18pF 2-Pin HC 49US T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ABLS-16.000MHZ-ST
Datasheet download ABLS-16.000MHZ-ST.pdf
Request Quotation for ABLS-16.000MHZ-ST
ABLS-16.000MHZ-ST Specifications
Part Number ABLS-16.000MHZ-ST
Frequency Tolerance
Load Capacitance 18
Frequency Aging ±5(1st)
Type Crystal
Standard Frequency 16 MHz
Series Resistance 40 Ohm