ABLS-6.000MHZ-32-R70-D4-T Abracon
ABLS-6.000MHZ-32-R70-D4-T Images
Please contact us for more photos of ABLS-6.000MHZ-32-R70-D4-T
Part Number ABLS-6.000MHZ-32-R70-D4-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Crystal 6MHz 32pF 2-Pin HC-49 US T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ABLS-6.000MHZ-32-R70-D4-T
Datasheet download ABLS-6.000MHZ-32-R70-D4-T.pdf
Request Quotation for ABLS-6.000MHZ-32-R70-D4-T
ABLS-6.000MHZ-32-R70-D4-T Specifications
Frequency Aging ±5(1st)
Load Capacitance 18
Pin Count 2
Rad Hard No
Series Resistance 70 Ohm
Type Crystal
Maximum Processing Temperature 260 °C
Frequency Stability ±30
Standard Frequency 6 MHz
Supplier Package HC-49/US
Package Dimensions 11.4 x 4.7 x 4.2 mm
Mounting Surface Mount
Frequency Tolerance ±30 ppm