ABLS2-16.000MHZ-D4Y-T Abracon
ABLS2-16.000MHZ-D4Y-T Images
Please contact us for more photos of ABLS2-16.000MHZ-D4Y-T
Part Number ABLS2-16.000MHZ-D4Y-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CRYSTAL, SMD, uP, Low Profile, HC 49US (AT49), 16.000MHz, T&R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level ABLS2-16.000MHZ-D4Y-T
Datasheet download ABLS2-16.000MHZ-D4Y-T.pdf
Request Quotation for ABLS2-16.000MHZ-D4Y-T
ABLS2-16.000MHZ-D4Y-T Specifications
Supplier Package HC-49/US
Type Crystal
Mode of Oscillation Fundamental
Standard Frequency 16 MHz
Series Resistance 40 Ohm