| Part Number | ABM10-20.000MHZ-1-A10-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 387700 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 20MHz 10pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM10-20.000MHZ-1-A10-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM10-20.000MHZ-1-A10-T |
|---|---|
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Package Dimensions | 2.5 x 2 x 0.5 mm |
| Standard Frequency | 20 MHz |
| Rad Hard | No |
| Load Capacitance | 10 |
| Type | Crystal |
| Supplier Package | CSMD |
| Series Resistance | 100 Ohm |
| Pin Count | 4 |
| Mounting | Surface Mount |
| Frequency Tolerance | ±10 ppm |
| Frequency Aging | ±5 ppm |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Frequency Stability | ±30 |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM10-20.000MHZ-1-A10-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Diodes Incorporated | XTAL,5.0X3.2,10MHZ,10PF,15PPM Download PDF datasheet for FY1000017.pdf |
|
AVX | Crystal 0.032768MHz 9pF 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ST3215SB32768E0HPWBB.pdf |
|
Seiko Instruments | FA-238A 24.000000 MHZ 12.0 +50.0-50.0 Download PDF datasheet for X1E000341000800.pdf |
|
AVX | Crystal 24MHz 8pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for CX2520DB24000D0GEJCC.pdf |
|
Kyocera | KYOKT1612A26000ACW18TDT OSC,26MHZ,1.8V,1 Download PDF datasheet for KT1612A26000ACW18TDT.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 12MHz 16pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q22FA23V0009500.pdf |
|
TAI-SAW TECHNOLOGY | X'TAL UNIT SMD 2.5*2, 19.2MHZ - |
|
Seiko Instruments | SMD HIGH-FREQUENCY CRYSTAL UNIT - |
|
Seiko Instruments | Crystal 8MHz 20pF 2-Pin Radial Bag Download PDF datasheet for Q21CA3011014200.pdf |
|
Seiko Instruments | FA-128 32.000000 MHZ 12.0 +10.0-10.0 - |