| Part Number | ABM3B-48.000MHZ-B-3-W-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 404770 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 48MHz 18pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM3B-48.000MHZ-B-3-W-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM3B-48.000MHZ-B-3-W-T |
|---|---|
| Package Dimensions | 5 x 3.2 x 1.1 mm |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Type | Crystal |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Rad Hard | No |
| Standard Frequency | 48 MHz |
| Supplier Package | CSMD |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Pin Count | 4 |
| Mounting | Surface Mount |
| Frequency Tolerance | ±25 ppm |
| Series Resistance | 50 Ohm |
| Frequency Stability | ±25 ppm |
| Frequency Aging | ±5 ppm |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM3B-48.000MHZ-B-3-W-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Crystal 114.285MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8-166-114.285MHZ-T.pdf |
|
Diodes Incorporated | 24MHZ CRYSTAL 5032 Download PDF datasheet for FY2400053.pdf |
|
Seiko Instruments | MA-406 4.096000 MHZ 12.0PF +50.0-50.0P - |
|
Kyocera | KYOCX2520DB16000E0FFFC2 X'TAL,16MHZ,-20- - |
|
Abracon | Crystal 25MHz 18pF \u00b120ppm 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3-25.000MHZ-B2-T.pdf |
|
Seiko Instruments | FC-13A 32.768000 KHZ Download PDF datasheet for X1A000091001200.pdf |
|
AVX | Crystal 4MHz \u00b10.3% 3-Pin SMD T R Download PDF datasheet for PBRV4.00HR30Y000.pdf |
|
AVX | Crystal 27MHz 12pF 2-Pin CSMD Download PDF datasheet for CX5032GB27000H0PESZZ.pdf |
|
Kyocera | Crystal 12MHz 12pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for CX1255GB12000H0PESZ1.pdf |
|
Diodes Incorporated | Crystal 25MHz 20pF 2-Pin HC 49 T R Download PDF datasheet for 49SMLB25.0000-20GGC-E(T).pdf |