| Part Number | ABM3C-11.0592MHZ-D4Y-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 572610 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 11.0592MHz 18pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM3C-11.0592MHZ-D4Y-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM3C-11.0592MHZ-D4Y-T |
|---|---|
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Supplier Package | CSMD |
| Frequency Stability | ±30 |
| Standard Frequency | 11.0592 MHz |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 5 x 3.2 x 1.3 mm |
| Frequency Tolerance | |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Load Capacitance | 18 |
| Pin Count | 4 |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM3C-11.0592MHZ-D4Y-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Kyocera | KEDCX3225CA30000H0PSTC1 CRYSTAL UNIT - |
|
CTS | NC38.1D5C12.5-32.768KHZ - |
|
Fox | Crystal 3.686MHz Series 2-Pin HC 49S Download PDF datasheet for FOXSLF 0368S.pdf |
|
Diodes Incorporated | Crystal 11.0592MHz 20pF 2-Pin HC 49 T R Download PDF datasheet for 49SMLB11.0592-20GGC-E(T).pdf |
|
Fox | Crystal 25MHz 20pF 2-Pin HC 49S Download PDF datasheet for FOXSLF 250F-20.pdf |
|
Abracon | Crystal 14.7456MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8G-14.7456MHZ-4Y-T3.pdf |
|
Seiko Instruments | SG636PCE 4.000000MHZ C - |
|
Abracon | ABRABM3B-12.000MHZ-B2Y-T SEAM SEAL CRYST Download PDF datasheet for ABM3B-12.000MHZ-B2Y-T.pdf |
|
Fox | Crystal 25MHz 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for 218-25-94.pdf |
|
Seiko Instruments | TG-5035CG-62N 16.369000 MHZ - |