| Part Number | ABM7-16.000MHZ-D2Y-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 644500 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 16MHz 18pF 2-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM7-16.000MHZ-D2Y-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM7-16.000MHZ-D2Y-T |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Frequency | 16 MHz |
| Load Capacitance | 18 |
| Product Dimensions | 6 x 3.5 x 1.4 mm |
| Supplier Package | CSMD |
| Rad Hard | No |
| Type | Crystal |
| Pin Count | 2 |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Package | 2CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM7-16.000MHZ-D2Y-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Crystal 26MHz 12pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for Q22FA1280002700.pdf |
|
Abracon | Crystal 16MHz 18pF \u00b120ppm 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3-16.000MHZ-B2-T.pdf |
|
Seiko Instruments | - - |
|
Seiko Instruments | Crystal 25MHz 18pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for Q22MA4061067700.pdf |
|
Seiko Instruments | FA-20H 24.000000 MHZ 8.0 +10.0 Download PDF datasheet for Q24FA20H0067311.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 8MHz 18pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q22MA5051005000.pdf |
|
Diodes Incorporated | Quartz Crystal Ceramic SMD Download PDF datasheet for NES6NED1-27.0000-18.pdf |
|
Fox | Crystal 16MHz Series 2-Pin HC 49ULF Download PDF datasheet for FOXLF160.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q13FC1350000400.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 24MHz 9.5pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1E000251004814.pdf |