| Part Number | ABM8-12.000MHZ-B2-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 342190 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 12MHz 18pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM8-12.000MHZ-B2-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM8-12.000MHZ-B2-T |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Type | Crystal |
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 0.8 mm |
| Supplier Package | CSMD |
| Pin Count | 4 |
| Series Resistance | 120 Ohm |
| Standard Frequency | 12 MHz |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM8-12.000MHZ-B2-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Crystal 14.7456MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8G-14.7456MHZ-4Y-T3.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q13FC1350000414.pdf |
|
AVX | AVXCX5032GA08000H0QTW CRYSTALS 8MHZ \u00b110 Download PDF datasheet for CX5032GA08000H0QTW.pdf |
|
Kyocera | KYOCX2520DB24000D0FZLC1 X'TAL,-20~85C,8P Download PDF datasheet for CX2520DB24000D0FZLC1.pdf |
|
Abracon | Crystal 20MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM10-20.000MHZ-1-A10-T.pdf |
|
Seiko Instruments | EPSON FA-20H 51.240000MHZ 12PF 10PPM - |
|
AVX | AVXCX3225SB16000F0PNLCC X'TAL 16MHZ 50PP - |
|
Seiko Instruments | Crystal 24MHz 4-Pin SMD Download PDF datasheet for Q22FA1280031900.pdf |
|
TAITIEN ELECTRONICS(SHENZHEN | TTIXIHEECNF-25.000000MHZ 10.8 X 4.5 MM - |
|
Seiko Instruments | ROHS SMD AT XTL MHZ + -50PPM 18.0PF 1K TR Download PDF datasheet for Q22MA5061008700.pdf |