| Part Number | ABM8-40.000MHZ-B2-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 736420 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 40MHz 18pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM8-40.000MHZ-B2-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM8-40.000MHZ-B2-T |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | CSMD |
| Series Resistance | 35 Ohm |
| Standard Frequency | 40 MHz |
| Pin Count | 4 |
| Type | Crystal |
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 0.8 mm |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM8-40.000MHZ-B2-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Crystal 10MHz 18pF 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM2-10.000MHZ-D4Y-T.pdf |
|
AVX | Resonator 20MHz 10pF 3-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for PRQV20.00CR1510YU0L.pdf |
|
AVX | Crystal 32MHz 8pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for CX3225SB32000D0FPLCC.pdf |
|
Seiko Instruments | - - |
|
CTS | Crystal 19.44MHz 13pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for 406C35B19M44000.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 4MHz 16pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for Q22MA5061000500.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 32MHz 12pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for X1E000021016900.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 26MHz 8pF 4-Pin CSMD T R - |
|
Abracon | Crystal 18.432MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3B-18.432MHZ-B2-T.pdf |
|
Kyocera | KYOCX1210DB40000D0FZFC1 X'TAL,-20~85C,40 - |