| Part Number | ABM8G-16.000MHZ-B4Y-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 175890 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 16MHz 10pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM8G-16.000MHZ-B4Y-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM8G-16.000MHZ-B4Y-T |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 1 mm |
| Supplier Package | CSMD |
| Pin Count | 4 |
| Standard Frequency | 16 MHz |
| Frequency Tolerance | |
| Type | |
| Mode of Oscillation | |
| Load Capacitance | |
| Frequency Aging | |
| Frequency Stability | |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM8G-16.000MHZ-B4Y-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
CTS | Crystal 12MHz 18pF \u00b130ppm 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 403I35D12M00000.pdf |
|
TAI-SAW TECHNOLOGY | CRYSTAL UNIT SMD 2.0* 1.6,26MHZ - |
|
Seiko Instruments | FA-238 24.000000 MHZ 10PF 50PPM - |
|
Seiko Instruments | Crystal 16MHz 9pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for X1E000021037500.pdf |
|
Seiko Instruments | - - |
|
Diodes Incorporated | XTAL 49S(3.5MM), 6.000000MHZ Download PDF datasheet for GB0600020.pdf |
|
Fox | Crystal 7.373MHz 20pF 2-Pin HC 49S Download PDF datasheet for FOXSLF 073-20.pdf |
|
Diodes Incorporated | 25MHZ CRYSTAL 3225 Download PDF datasheet for FL2500139.pdf |
|
Abracon | Crystal 18.432MHz 18pF 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3-18.432MHZ-B2-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 26MHz 15pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q22FA1280014200.pdf |