| Part Number | ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 793900 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 27MHz 18pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T |
|---|---|
| Pin Count | 4 |
| Standard Frequency | 27 MHz |
| Load Capacitance | |
| Mode of Oscillation | |
| Type | |
| Frequency Tolerance | |
| Frequency Stability | |
| Frequency Aging | |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 1 mm |
| Supplier Package | CSMD |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | TG-5035CG-62N 16.369000 MHZ - |
|
Seiko Instruments | Crystal 37.4MHz 16pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1E000251000811.pdf |
|
Seiko Instruments | - - |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.02MHz 11pF 2-Pin Download PDF datasheet for Q12C20001035300.pdf |
|
Fox | Crystal 20MHz 20pF 2-Pin HC 49ULF Download PDF datasheet for FOXLF200-20.pdf |
|
AVX | KEDCX3225SB19200E0FZFA1 X'TAL 3225, 19.2 Download PDF datasheet for CX3225SB19200E0FZFA1.pdf |
|
Abracon | Crystal 54MHz 18pF 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3-54.000MHZ-B4Y-T.pdf |
|
Abracon | ABRAB26T-32.768KHZ-12.5-B CRYSTAL, CYLIN Download PDF datasheet for AB26T-32.768KHZ-12.5-B.pdf |
|
Cirrus Logic | IC 105DB 192KHZ DAC W PLL - |
|
AVX | Crystal 32MHz 8pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for CX2016DB32000D0WZRC1.pdf |