| Part Number | ABMM-24.576MHZ-B2-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 437670 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | EEPROM Serial-Microwire 8K-bit 1K x 8 512 x 16 5V 8-Pin SO N T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABMM-24.576MHZ-B2-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABMM-24.576MHZ-B2-T |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 V |
| Interface Type | Serial(Microwire) |
| Pin Count | 8 |
| Programming Voltage | 4.5 to 5.5 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Random Access Time | 200 ns |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Screening Level | Industrial |
| MSL Level | 1 |
| Supplier Package | SO N |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Lead Finish | Gold |
| Product Dimensions | 5 x 4 x 1.65 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Organization | 1Kx8|512x16 |
| Maximum Operating Frequency | 2 MHz |
| Maximum Operating Current | 2 mA |
| Hardware Data Protection | Yes |
| Type | Crystal |
| Package | 8SO N |
| Replacement Part Number | PART-ABMM-24.576MHZ-B2-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ECS International | Crystal 12MHz 20pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ECS-120-20-33-AGN-TR.pdf |
|
Seiko Instruments | MA-406 4.096000 MHZ 12.0PF +50.0-50.0P - |
|
NDK | Crystal 13.56MHz 8pF 2-Pin SMD Download PDF datasheet for NX5032GA-13.560M-STD-CSU-2.pdf |
|
TXC(NINGBO)CORPORATION | HC-49S 25M 20PF 25PPM - |
|
Diodes Incorporated | CRYSTAL CERAMIC SEAM3225 T&R 3K - |
|
Abracon | Crystal 0.032768MHz 7pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for ABS07-32.768KHZ-7-1-T.pdf |
|
Diodes Incorporated | SMD SEAM XTAL 2.0*1.6(4P), 32.000000MHZ Download PDF datasheet for FW3200003.pdf |
|
ECS International | Crystal 14.7456MHz 25pF 2-Pin HC-49 U Download PDF datasheet for ECS-147.4-20-1-AHN.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 27MHz 12pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for X1E000021042600.pdf |
|
Diodes Incorporated | CRYSTAL CERAMIC SEAM3225 T&R 3K - |