| Part Number | ABMM2-8.000MHZ-E2-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 306200 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 8MHz 18pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABMM2-8.000MHZ-E2-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABMM2-8.000MHZ-E2-T |
|---|---|
| Frequency Tolerance | |
| Series Resistance | 72 Ohm |
| Rad Hard | No |
| Load Capacitance | 18 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | CSMD |
| Type | Crystal |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Frequency Stability | |
| Standard Frequency | 8 MHz |
| Frequency Aging | |
| Product Dimensions | 6 x 3.6 x 1.2 mm |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABMM2-8.000MHZ-E2-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Kyocera | KEDCX2520DB12000H0FLJCC CRYSTAL UNIT - |
|
Seiko Instruments | Crystal 48MHz 7pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q24FA20H0042500.pdf |
|
Fox | Crystal 24MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for 637S-24-13.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 24MHz 12pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1E000021090700.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 27MHz 12pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for X1E000021042600.pdf |
|
Abracon | Crystal 40MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8-40.000MHZ-B1U-T2.pdf |
|
Kyocera | KEDCX3225CA30000H0PSTC1 CRYSTAL UNIT - |
|
Seiko Instruments | Crystal 26MHz 8.8pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q24FA20H0010200.pdf |
|
Abracon | Crystal 26MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM11-26.000MHZ-D2X-T.pdf |
|
Abracon | Crystal 12MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8-12.000MHZ-B2-T.pdf |