ASE-1.8432MHZ-LC-T Abracon
ASE-1.8432MHZ-LC-T Images
Please contact us for more photos of ASE-1.8432MHZ-LC-T
Part Number ASE-1.8432MHZ-LC-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 1.8432MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level ASE-1.8432MHZ-LC-T
Datasheet download ASE-1.8432MHZ-LC-T.pdf
Request Quotation for ASE-1.8432MHZ-LC-T
ASE-1.8432MHZ-LC-T Specifications
Part Number ASE-1.8432MHZ-LC-T
Rad Hard No
Operating Supply Voltage 3.3
Supplier Package SMD
Standard Frequency 1.8432 MHz
Output Level CMOS
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 1 mm
Maximum Symmetry 55 %
Frequency Stability ±50 ppm
Mounting Surface Mount
Load Capacitance
Category SMD
Frequency Aging
Type
Pin Count 4
Package 4SMD
Replacement Part Number PART-ASE-1.8432MHZ-LC-T
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ASE-1.8432MHZ-LC-T
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
7A08000001
TXC(NINGBO)CORPORATION
5032 8M 20PF 20PPM