ASE-27.000MHZ-L-C-T Abracon
ASE-27.000MHZ-L-C-T Images
Please contact us for more photos of ASE-27.000MHZ-L-C-T
Part Number ASE-27.000MHZ-L-C-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 27MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ASE-27.000MHZ-L-C-T
Datasheet download ASE-27.000MHZ-L-C-T.pdf
Request Quotation for ASE-27.000MHZ-L-C-T
ASE-27.000MHZ-L-C-T Specifications
Rad Hard No
Supplier Package SMD
Frequency Stability ±50 ppm
Standard Frequency 27 MHz
Maximum Symmetry 55 %
Type
Category SMD
Mounting Surface Mount
Load Capacitance
Frequency Aging
Operating Supply Voltage 3.3
Output Level CMOS
Pin Count 4
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 1 mm